Vieviečiams

Svečiams

DIRIGENTAS, LENGVOSIOS MUZIKOS ORKESTRO VADOVAS IŠ VIEVIO – JAROSLAVAS CECHANOVIČIUS

Muzikavimas ir dirigavimas – tai veiklos sritys, kuriomis ne vienas vievietis garsina ne tik gimtąjį miestelį, bet ir visą šalį. Vienas žymiausių šios srities atstovų iš Vievio - Jaroslavas Cechanovičius. Miestelis neabejotinai gali didžiuotis šiuo žmogumi, jo talentu bei kūrybine veikla.

Gimęs (1949 m.) ir ankstyvąją vaikystę praleidęs Vievyje, nuo 1961 metų Jaroslavas Cechanovičius mokėsi Vilniaus M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau studijavo tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, trombono specialybę. Iki šiol jis vertinamas ne tik kaip trombono, bet ir gitaros, bandžos, bosinės gitaros atlikėjas.

Šio žmogaus kūrybinė biografija be galo plati. Savo kelią po studijų konservatorijoje pradėjęs Šiaulių jaunimo estradiniame ansamblyje, vėliau plėtė veiklos akiratį ir kilo karjeros laiptais. Muzikavo Vilniaus statybininkų rūmų estradiniame ansamblyje, LRT Lengvosios muzikos orkestre. Nuo 1985 metų tapo orkestro dirigentu, vėliau LRT orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Kaip atlikėjas dalyvavo daugybėje koncertų ir garso įrašų su žymiausiais Lietuvos, bei garsiais užsienio orkestrais. Taip pat prisidėjo prie įrašų kūrimo filmams, spektakliams (“Seklio Kalio nuotykiai” (1978); “Velnio nuotaka” (1975); A.Aramino “Maža išpažintis” (1971); V. Ganelino muzikinė pasaka suaugusiems “Raudonkepuraitė”; G. Kuprevičiaus miuziklas “Ugnies medžioklė su varovais” (1975) ir kt.).

Jaroslavas Cechanovičius, kaip kviestinis atlikėjas, grojo su daugybe Lietuvos ir užsienio orkestrų: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas J.Aleksa), Maskvos baleto ant ledo teatro orkestru (1973 m.), Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru (meno vadovas ir vyriausias dirigentas J.Domarkas), Lietuvos kameriniu orkestru (meno vadovas S.Sondeckis ), Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru (meno vadovas ir vyriausias dirigentas G.Rinkevičius) ir kitais.

Svarbu paminėti, ne tik muziko koncertinę veiklą, bet ir autorinę kūrybą (daugiau nei 200 džiazo ir pramoginių kūrinių). J. Cechanovičiaus kūriniai sulaukę pripažinimo, nuolat įtraukiami į dainų švenčių repertuarus, juos atlieka žymūs šalies atlikėjai. Vieviečio sukurta daina „Lietuva – dainų šalis“ tapo konkurso „Dainų dainelė“ himnu. Kitas itin reikšmingas kūrinys - himnas Jonui Pauliui II (2008 m.). Jį įrašė ir atliko Lenkijos Radijo orkestras, choras ir solistė M. Wojnarowska.

Nuo 1968 metų, Jaroslavas Cechanovičius savo patirtį perduoda jaunajai kartai. Pedagoginį darbą pradėjo Balio Dvariono muzikos mokykloje, kur dėstė trombono specialybę. Šioje mokykloje dirbo iki 1969 metų. Dėstytojo darbą vėliau tęsė J.Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje (trombono, gitaros, dirigavimo specialybės). 1979–1983 metais dirbo tuometiniame Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakulteto, džiazo katedros gitaros ir aranžavimo dalykų dėstytoju. Prieš aštuonerius metus pradėjo dėstytojauti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo skyriuje.

Be daugybės sukurtų muzikos kūrinių, šimtų koncertų, įrašų ir pedagoginio darbo, Jaroslavas Cechanovičius taip pat yra kasmetinio Vienos pokylio Vilniuje organizacinio komiteto narys, meno vadovas, programos rengėjas, vyriausias dirigentas.

Jaroslavas Cechanovičius žmogus, kurio nuveiktus darbus ir pasiekimus sunku aprėpti ir aprašyti. Šio vieviečio indėlis į Lietuvos muzikos ir kultūros istoriją neabejotinas. Džiugu, kad toks talentingas ir veiklus žmogus kilo iš dainingumu garsėjančio Vievio.

 

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis